MG International, Sakura Festivali’nde Koku Atölyesi düzenledi

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Sakura Festivali” kapsamında Koku Atölyesi düzenledi.

Güler Sabancı’nın özel konuklarını ağırladığı festival kapsamında gerçekleşen Koku Atölyesi yoğun ilgi görürken MG International’ın, festivale özel hazırladığı Sakura kokusu ile Atatürk’ün kullandığı son kokudan hazırlanan 100. yıl kokusu beğeni topladı.   

Binin üzerinde Sakura ağacının yer aldığı, bu anlamda Türkiye’nin en büyük Sakura popülasyonuna sahip olan Sabancı Üniversitesi’nde, “Geleceğe Söz Ver” Burs Programı kapsamında, bu yıl ilk kez “Sakura Festivali” etkinliği gerçekleşti. Sakura ağaçlarının çiçekleriyle süslendiği festival, “Geleceğe Söz Ver” Burs Programı kapsamında Sabancı Üniversitesi’nde eğitim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere başarılarını sürdürme konusunda destek sağlayacak kaynak yaratmayı amaçladı.

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Sabancı Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Çalışkan ile Güler Sabancı’ın iş ve akademik dünyadan dostları ve çok sayıda seçkin konuk katıldı.  

Festivale katılan konuklar arasında Japonya Başkonsolosu Kasahara Kenichi, Mitsubishi Genel Müdürü Yasunori Sakamoto, Toyota Ceo’su Ali Haydar Bozkurt, Bolez Tavuk Yönetim Kurulu Başkanı Athisiko Chikuhama, Itochu Genel Müdürü Takashi Kisimoto, Bridgestone Japonya Temsilci Yonetici Tomio Fukuzimi, Marubeni Genel Müdürü Shigeru Yamaguchi de yer aldı.

PARFÜMÖRLER FESTİVALE ÖZEL SAKURA KOKUSU HAZIRLADI

MG International Parfümörleri tarafından Sakura Festivali’ne özel Sakura Kokusu hazırlanırken festival kapsamında MG International, Güler Sabancı ile iş ve akademik dünyadan yakın dostlarına özel Koku Workshop’u düzenledi.

Festivale MG International’dan AR-GE Başkanı Ahmet Baydar, Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak ve Jr. Parfümör Edip Göktuğ Kumral ve kreasyon ekibi katıldı. Kokunu Keşfet Atölyesi’nde Güler Sabancı ve yakın dostlarını ağırlayan MG International ekibi, misafirlerle tek tek ilgilenerek koku deneyimi yaşattı.

Ahmet Baydar; ’’Japonya ve Türkiye arasındaki kuvvetli dostluğun, işbirliğinin ve yakınlığın devam edişini bu güzel festivalle kutladığımız ve bu kıymetli dostluğun bir parçası olarak burada hep birlikte olduğumuz için çok gururluyuz. Bu dostluğun daha da kuvvetlenerek gelecek nesillerde de devam etmesini diliyoruz.’’ dedi.

Duygu Beşbıçak; ’’Türkiye ve Japonya ilişkilerinin 100’üncü yılı kutlamalarının yapıldığı Sakura Festivaline Sakura imza kokusu ve Kokunu Keşfet atölyemiz ile katkı sunmamıza olanak sağlayan Sabancı Üniversitesi’ne bu anlamlı işbirliği daveti için çok teşekkür ederiz. Böylesine güzel bir günde sizlerle bir arada bulunduğumuz ve eğitime katkı sunduğumuz için çok mutluyuz. MG International olarak üniversite iş birliklerimizle geleceğe verdiğimiz sözümüzü tutmaya devam edeceğiz.’’ dedi. 

Güler Sabancı’nın ev sahipliğinde kampüste bulunan Sakura ağaçlarının altında MG International Parfümör ekibi ile yapılan Kokunu Keşfet Atölyesi’nde iki base nota ve 12 ayrı akordan oluşan koku kitleri ile kendi koku karışımlarını yapan katılımcılar, baharın gelişini coşkuyla kutladı. Japonya Türkiye diplomatik ilişkilerinin 100. Yılı kutlamaları anısına yapılan festivalde Kokunu Keşfet atölyesine katılan Güler Sabancı ve dostlarına özel olarak Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’ndaki odasında kullandığı son kokudan hazırlanan hediyeler büyük beğeni topladı. 

FESTİVALDE BAŞKA NELER OLDU?

Tüm gün boyunca süren Sakura Festivali’nin gündüz programında ziyaretçiler Japonya’dan gelen ünlü grup Kufuki ve Heart Sutra konserlerinin yanı sıra DJ Salam’ın performansıyla keyifli zaman geçirdi. Festival kapsamında origami, ikebana, chado, sushi atölyesinin yanı sıra, kendo gösterisi ve geleneksel çay seremonisi törenleri gerçekleşti. 

“Sakura Festivali Gala Etkinliği”nde sahneye ilk olarak ünlü Japon grup “WA League” çıktı. Grup, geleneksel Japon kültürünün izlerini taşıyan çok özel bir performans gerçekleştirdi. Grubun ardından sahne, yeni neslin en önemli seslerinden, söz yazarı ve besteci Cem Adrian’ın oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x